Tak jak każde urządzenie mechaniczne, również strona internetowa czy sklep internetowy wymagają przeglądów swojego "stanu technicznego". Wyszukiwarki Google, Bing, Yahoo, Yandex i inne regularnie pracują na poprawą jakości wyników wyszukiwania. O pozycji strony decyduje około 200 tzw. czynników rankingowych, które cały czas rotują, a tym samym zmienia się ich wpływ na pozycję, jakie strona internetowa lub sklep internetowy zajmuje w wynikach wyszukiwania. Aby nie stracić wypracowanej pozycji lub ją poprawić należy sukcesywnie badać swój serwis i dostosowywać go do nowych wytycznych, wprowadzanych przez wyszukiwarki.

KOMPLEKSOWYAUDYTOBEJMUJE NASTĘPUJĄCE ZAGADNIENIA

POPRAWNOŚĆ
KODU ŹRÓDŁOWEGO

TREŚĆ
NA STRONIE

ANALIZA
SŁÓW KLUCZOWYCH

STRUKTURA
SERWISU

WIDOCZNOŚĆ
W WYSZUKIWARKACH

PROFIL
LINKOWANIA

STATYSTYKI
SERWISU

SOCIAL
MEDIA

POPRAWNOŚĆ KODU ŹRÓDŁOWEGO

Weryfikacja zgodności ze standardem W3S - sprawdzam czy w kodzie strony nie występują błędy i jest on zgodny ze standaryzacją W3S co gwarantuje poprawne wyświetlanie strony w różnych przeglądarkach oraz na wszystkich urządzeniach.

Spawdzenie meta tagów - zwracam uwagę na prawidłowe uzupełnienie znaczników <meta> tzn. odpowiednią długość, zawartość słów kluczowych, unikalność, dzięki czemu Twój serwis zostanie zauważony w wynikach wyszukiwania.

Analiza struktury nagłówków H1-H6 - analizuję strukturę H1-H6 na każdej podstronie, sprawdzam ich ilość oraz obecność w nich odpowiednio dobranych słów i fraz kluczowych.

kod html strony internetowej

TREŚĆ NA STRONIE

treść na stronie internetowej

Analiza treści - to ocena ukikalności tekstu w serwisie oraz określenie współczynnika ilości tekstu na stronie w stosunku do objętości kodu strony.

Nasycenie słowami kluczowymi - sprawdzam czy odpowiednie słowa kluczowe i ich synonimy zostału umiezczone w treści, tak aby strona internetowa wyświetlała się w wynikach wyszukiwania na różne warianty fraz poszukiwanych prze internautów.

Obrazy i elementy video - zwracam uwagę na odpowiednią, bezstratną optymalizację elementów graficznych, tak aby poprawić wynik PageSpeed. Z myślą o wyszukiwarce grafiki sprawdzam uzupełnienie atrybutu <alt>. Analizuję osadzenie na stronie elementów <video>.

ANALIZA SŁÓW KLUCZOWYCH

KEYWORDS RESERCH - po wykonaniu analizy treści tworzę listę słów kluczowych, na które warto pozycjonować stronę internetową. Sprawdzam czy słowa i frazy kluczowe są odpowiednio dobrane. Analizuję jak często dane słowa są wyszukiwane w przedziale czasu oraz ich konkurencyjność.

Nowe słowa i frazy kluczowe - korzystając z dostępnych narzędzi badam jak w branży, której dotyczy strona zmieniaja się trendy, zachowania i preferencje internautów; porównuję działania jakie podejmuje konkurencja. Na tej podstawie jestem w stanie zaproponować jakie jeszcze słowa i frazy kluczowe mogą zostać dodane do tekstu na stronie, aby wykorzystać je do szerszego pozycjonowania strony.

słowa i frazy kluczowe

STRUKTURA SERWISU

pozycjonowanie

Struktura i poprawność adresów URL - sprawdzam jak wygglądają adresy do poszczególnych podstron, czy są to tzw. "adresy przyjazne". Kolejny krok to zbadanie czy wszystkie podstrony w serwisie są dostępne, jeśli nie, oznaczam je i zalecam wykonanie odpowiednich przekierowań np. 301.

Linkowanie wewnętrzne - po analizie treści jestem w stanie stwierdzić jakie odnośniki należy umieścić na wybranych słowach lub frazah, aby kierowały zarówno użytkowników serwisu, jaki i roboty wyszukiwarek do podstron o największym znaczeniu.

W serwisach, w których jest to wskazane proponuję stosować dane strukturalne lub w przypadku tzw. duplikatu treści wprowadzenie atrybutu canonical.

WIDOCZNOŚĆ W WYSZUKIWARKACH

PageSpeed - wykonuję test szybkości wczytywania strony i sporządzam listę zasobów do optymalizacji.

robots.txt - badam poprawnośc pliku robots.txt - czy dopuszcza do serwisu i jego podstron odpowiednie roboty indeksujące. Jeśli jest to konieczne blokuję dla robotów dostęp do podstron serwisu, które nie powinny być indeksowane i znależć się w wynikach wyszukiwania.

Mapa strony - w oparciu o listę stron dopuszczonych i niedopuszczonych do indeksowania, tworzę mapę serwisu w formacie XML, tak aby ułatwić indeksowanie podstron serwisu w wyszukiwarkach. W mapie strony umieszczam również grafiki, filmy oraz dokumenty np. w plikach .pdf, które są dostępne na stronie internetowej.

wyszukiwarka Google

PROFIL LINKOWANIA

linki do strony internetowej

Liczba linków - wykonuję szacunkowe zestawienie ilości linków prowadzących do badanej strony internetowej.

Jakośc linków - określam, czy linki są "wartościowe" i czy pozytywnie wpływają na wizerunek oraz pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Wskazuję, które linki nie powinny kierwoać do serwisu, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na widocznośc w wyszukiwarkach.

Strategi linkowania - sprawdzam jak wygląda przyrost linków kierującyh do strony internetowej w czasie i na tej podstawie zalecam dlaszy profil linkowania..

STATYSTYKI SERWISU

Google Analytics - jeśli strona internetowa nie ma wdrożonej analityki internetowej zalecam jej wdrożenie. Na podstawie danych z GA mogę ocenić jak kształtuje się ruch na stronie, liczby użytkowników, czas, współczynnik odrzuceń i co najbardziej interesuje odwiedzających serwis. W przypadku sklepów internetowych jak wygląda ścieżka zakupów i gdzie ucieka najwięcej potencjalnych klientów.

Google Search Console - to miejsce gdzie można zweryfikować statystyki indeksowania, ewentualne kary lub filtry nałożone na stronę internetowa przez wyszukiwarke Google, które mogą ograniczać jej widocznośc dla internautów.

analityka internetowa

SOCIAL MEDIA

social media

Serwisy społecznościowe - Facebook, Google+, YouTube, Instagram i wiele innych serwisów mają wpływ pozycję i wizerunek każdego serwisu. Zaproponuję z jakim serwisami społecznościowymi warto połaczyć stronę internetową tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał Social Media.

Google Moja Firma - sprawdzę czy firma jest widoczna w Google Maps, jest to szczególnie ważne dla firm działających na rynku lokalnym, ponieważ w lokalnych wynikach wyszukiwania firma może zostać wyświetlona w usłudze GM, a dzięki opiniom Przewodników Google zająć wysokie pozycje i pozyskać lokalny ruch.

KONTAKT